БОДИБИЛДИНГ ВА ФИТНEС БЎЙИЧА ЎЗБEКИСТОН КУБОГИ
PROFORM Classic Sports Festival
5-6 декабр | Алишер Навоий номидаги Кино саройи Cinema Palace
кун
соат
дақиқа
сония
Бош ҳомий
Икки кунлик мусобақалар натижаларига кўра жойлар қуйидагича тақсимланди:

Спорт-физик (эркаклар) / 170 см гача (-2 кг)
1-ўрин – № 13 – Галактионов Тихон (Тошкент)


Спорт-физик (эркаклар) / 175 см гача (0 кг)
1-ўрин – №115 – Алибердиев Исломжон (Қўқон)
2-ўрин – №68 – Сулеймонов Артур (Гулистон)


Спорт-физик (эркаклар) / 180 см гача (+2 кг)
1-ўрин – №59 – Ғуломов Нуриллахўжа (Тошкент)
2-ўрин – №58 – Оқилов Азизхон (Тошкент)
3-ўрин – №54 – Ғуломов Абдулфаёд (Андижон)

Спорт-физик (эркаклар) / 180 см дан ортиқ (+4 кг)
1-ўрин – № 99 – Николай Филиппов (Тошкент)
2-ўрин – №60 – Абдуллаев Ибодулло (Бухоро)
3-ўрин – №87 – Кодиров Акбар (Нукус)
4-ўрин – №43 – Олег Боровиков (Ғазалкент)
5-ўрин – №83 – Мирзалиев Аброрбек (Наманган)


Модель физик (аёллар) / 165 см гача
1-ўрин – № 5 – Максумова Рушана (Тошкент)
2-ўрин – №76 – Ли Элина (Тошкент)
3-ўрин – №116 – Милена Прудтских (Тошкент)
4-ўрин – №39 – Юсупова Эвелина (Тошкент)


Модель физик (аёллар) / 170 см гача
1-ўрин – № 110 – Калинина Ангелина (Тошкент)


Модель физик (аёллар) / 170 см ортиқ
1-ўрин – №8 – Турдиқулова Гулжахон (Қибрай, Тошкент вилояти)
2-ўрин – №4 – Деҳконова Дилнозахон (Андижон)
3-ўрин – №144 – Шохина Олеся (Тошкент)
4-ўрин – №98 – Ҳамидова Камилла (Тошкент)


Модель физик (аёллар) / Мутлақо тоифа
1-ўрин – № 5 – Максумова Рушана (Тошкент)
2-ўрин – №8 – Турдиқулова Гулжахон (Қибрай, Тошкент вилояти)


Атлет-физик (аёллар) / 165 см гача
1-ўрин – №90 – Бессонова Диана (Тошкент)


Паралимпик физик (аёллар) / очиқ тоифаси
1-ўрин – №91 – Воинова Даря (Тошкент)


Паралимпик физик (эркаклар) / очиқ тоифаси
1-ўрин – №149 – Турсунбоев Искандар (Нукус)
2-ўрин – №10 – Исмайилов Ислом (Тошкент)
3-ўрин – №26 – Хакимжонов Достонбек (Наманган)
4-ўрин – №18 – Атахўжаев Азиз (Тошкент)


Бодибилдинг ўсмирлар (эркаклар) / 75 кг гача
1-ўрин – №75 – Анваржон Суярқулов (Жиззах)
2-ўрин – №9 – Соипов Иззатуллоҳ (Андижон)
3-ўрин – №42 – Жумаев Сухроб (Навоий)
4-ўрин – №40 – Козимжонов Адҳамжон (Тошкент)
5-ўрин – №93 – Усмонов Асилбек (Тошкент)


Бодибилдинг усталари (эркаклар) / очиқ тоифаси
1-ўрин – №3 – Иля Уразметов (Тошкент)
Бодибилдинг (эркаклар) / 60 кг гача
1-ўрин – №40 – Козимжонов Адҳамжон (Тошкент)
2-ўрин – №45 – Хусанов Омадбек (Қўқон)


Бодибилдинг (эркаклар) / 65 кг гача
1-ўрин – №79 – Маткаримов Дилёрбек (Андижон)
2-ўрин – №94 – Комол Азизов (Тошкент)
3-ўрин – №75 – Суярқулов Анваржон (Жиззах)
4-ўрин – №92 – Соипов Иззатуллоҳ (Андижон)
5-ўрин – №142 – Исломов Алиакбар (Бухоро)


Бодибилдинг (эркаклар) / 70 кг гача
1-ўрин – №53 – Стоянов Валерий (Тошкент)
2-ўрин – №104 – Раҳмонов Фаррух (Андижон)
3-ўрин – №85 – Бахромов Бобурмирзо (Андижон)
4-ўрин – №37 – Эсанбоев Мухлис (Тошкент)
5-ўрин – №128 – Мусаев Жавохирбек (Фарғона)


Бодибилдинг (эркаклар) / 75 кг гача

1-ўрин – №7 – Шукуров Бекзод (Тошкент)
2-ўрин – №47 – Атоев Алибек (Бухоро)


Бодибилдинг (эркаклар) / 80 кг гача
1-ўрин – №74 – Расулов Фаррух (Тошкент)
2-ўрин – №71 – Уктамжонов Абдумалик (Қўқон)
3-ўрин – №20 – Султанов Бахтиёр (Наманган)


Бодибилдинг (эркаклар) / 85 кг гача
1-ўрин – №95 – Бахриев Фарҳод (Бухоро)
2-ўрин – №56 – Хакимов Рузибек (Андижон)
3-ўрин – №48 – Юсупов Элбек (Қашқадарё)
4-ўрин – №9 – Ахмедов Бунёд (Янгиер)

Бодибилдинг (эркаклар) / 90 кг гача
1-ўрин – №1 – Джураев Вячеслав (Тошкент)
2-ўрин – №97 – Евгений Ченкин (Тошкент)
3-ўрин – №80 – Валиев Зиёдулло (Чирчиқ)
4-ўрин – №3 – Иля Уразметов (Тошкент)
5-ўрин – №30 – Алексей Перегонтсев (Тошкент)


Бодибилдинг (эркаклар) / 100 кг гача
1-ўрин – №34 – Сайфуллаев Бахшулла (Зарафшон, Навоий вилояти)
2-ўрин – №22 – Виталий Скрипачев (Тошкент)
3-ўрин – №109 – Шамурадов Дилшод (Тошкент)

Бодибилдинг (эркаклар) / Мутлақо тоифаси
1-ўрин – №34 – Сайфуллаев Бахшулла (Зарафшон, Навоий вилояти)
2-ўрин – №7 – Шукуров Бекзод (Тошкент)
3-ўрин – №95 – Бахриев Фарход (Бухоро)
4-ўрин – №1 – Джураев Вячеслав (Тошкент)
5-ўрин – №53 – Стоянов Валерий (Тошкент)
6-ўрин – №74 – Расулов Фаррух (Тошкент)


Атлет-физик (эркаклар) / 182 см гача (+8 кг)
1-ўрин – №77 – Қобилов Шамшод (Тошкент)
2-ўрин – № 66 – Эшонхонов Абдурашид (Чирчиқ)
3-ўрин – №64 – Эгамбердиев Иззатилло (Андижон)
4-ўрин – №57 – Ниёзов Аброр (Чирчиқ)
5-ўрин – №28 – Киямов Мансур (Самарқанд)


Атлет-физик (эркаклар) / 182 см гача (+10 кг)
1-ўрин – №36 – Болтабоев Абдуваҳоб (Тошкент)
2-ўрин – № 63 – Жамолов Мироншох (Бухоро)
3-ўрин – № 44 – Қодиров Шаҳзод (Қашқадарё)
4-ўрин – № 23 – Суфиев Санзҳар (Чуст, Наманган вилояти)
PROFORM Classic Sports Festival 2020
ДАСТУР
Бошловчи: Азамат Алиев
DJ: Дмитрий Пашков
5 ДЕКАБР
11:00 Бодибилдинг ва фитнес спортчиларини рўйхатдан ўтказиш
14:00 MAS-WRESTLING
16:00 ARMWRESTLING
18:00 POWERLIFTING
19:00 STRONG MEN

6 декабр
Бодибилдинг ва фитнес

11:00 Бодибилдинг ва фитнес бўйича саралаш мусобақалари
PROFORM Classic Sports Festival

17:00 - 22:00 PROFORM Classic Sports Festival bodybuilding and fitness

(УзФБФ иштирокчилари учун Кино саройига кириш фақат соат 09:00 дан 11:00 гача)

ТАҚДИМ ЭТИЛГАН КАТEГОРИЯЛАР РЎЙХАТИ
1
Спорт-Физик (эркаклар)
180 см гача (+ 2 кг)
180 см дан ортиқ (+4 кг)
2
Модель-Физик (аёллар)
165 см гача
170 см гача
170 см дан юқори
3
Паралимпик-Физик (мужчины)
Очиқ тоифаси
4
Паралимпик-физик (аёллар)
Очиқ категория
5
Атлет-Физик (аёллар)
165 см гача
165 см дан юқори
6
Атлет-Физик (эркаклар)
165 см гача
170 см гача
170 см дан юқори
7
Бодибилдинг (юниор эркаклар)
75 кг гача
75 кг дан ортиқ
8
Бодибилдинг (эркак усталар)
41 ёш +
Очиқ тоифаси
9
Бодибилдинг (эркаклар)
60 кг гача
65 кг гача
70 кг гача
75 кг гача
80 кг гача
85 кг гача
90 кг гача
100 кг гача
100 кг дан ортиқ
10
Модель-физик аёллар
Мутлақо категория
11
Бодибилдинг эркаклар
Мутлақо категория
СПИСОК ЗАЯВЛЕННЫХ КАТЕГОРИЙ
Спорт-Физик (эркаклар)
180 см гача (+ 2 кг)
180 см дан ортиқ (+4 кг)
Модель-Физик (аёллар)
165 см гача
170 см гача
170 см дан юқори
Паралимпик-Физик (эркаклар)
Очиқ тоифаси
Паралимпик-физик (аёллар)
Очиқ тоифаси
Атлет-Физик (женщины)
165 см гача
165 см дан юқори
Атлет-Физик (эркаклар)
165 см гача
170 см гача
170 см дан юқори
Бодибилдинг
(юниор эркаклар)
75 кг гача
75 кг дан ортиқ
Бодибилдинг
(эркак усталар)

41 ёш +
Очиқ тоифаси
Бодибилдинг (эркаклар)
60 кг гача
65 кг гача
70 кг гача
75 кг гача
Бодибилдинг (эркаклар)
80 кг гача
85 кг гача
90 кг гача
100 кг гача
100 кг дан ортиқ
Модель-физик (аёллар)
Мутлақо категория
Бодибилдинг (эркаклар)
Мутлақо категория
PROFORM Classic Sports Festival 2020